Červenec 2015

Don't judge challenge?

9. července 2015 v 20:42 | Nobody |  Mimo mísu
Určitě nejsem jediná, co si v posledních pár dnech všimla virálních videí, co se šířej po facebooku a dalších sociálních sítích.
Všechny můžete najít pod hashtagem #dontjudgechallenge.
Když jsem viděla první, ještě jsem nějak nevěděla o čem "challenge" je a přišlo mi to jako poměrně zajímavý video. Když se mi ale na zdi začalo objevovat jedno takovýhle video za druhým, řekněme že mě to poměrně znudilo, ale nebrala jsem to ještě nijak vážnějc, než jsem to viděla i u nějaké češky.

Pochopila jsem, že v challengi by mělo jít o jakous takous podporu chudších, popř. méně atraktivnějších jedinců. (??) Možná jsem to pochopila uplně špatně, pokud ano, budu velmi ráda, když mi to někdo přiblížíte, třeba challenge sama o sobě smysl má.

Ve videích se většinou atraktivní jedinci zmalují na "hnusáky" - akné, černý zuby, srostlý obočí, rtěnka všude možně.. Ve druhé části videa se z káčátek vyklubou krásná labuťátka - slečny se krásně namalují, chalani vystylují vlasy a nakrucují se před objektivem jak modelky. (nezapomínejme na špulení!! nesmí chybět!)

Mě osobně to příjde jako extrémně narcistická kravina, co by se vůbec šířit neměla, protože věřte mi - nám ne tak krásným, co nemáme potřebu tyhle videa dělat to vážně nijak nepomůže.

To má být podpora? Když si namalujou akné a začerní zuby, nevkusně spojí obočí a vyvedou psí kusy se rtěnkou? Jako by tím říkali: "Vy ste hnusní, jeden Brežněv vedle druhýho, neumíte si namalovat ani rtěnku, jste asi mentálové a tohle je moje podpora, sem teď jako vy!"
Po odkrytí v další části videa se nám ukážou z tý krásnější stránky. Další podpora za všechny prachy. "Já jsem teď krásnej, ale ty seš furt hovno, ale můžeš zkusit odmazat to svoje akné, třeba makeupem schováš i svůj nepovedenj nos a křivý zuby:))))"

Myslim, že si přes všechen svůj narcismus lidi vůbec neuvědomili, že tím spíš někoho shodí, než aby ho podpořili.

Ovšem - co by pro lajky správnej narcis neudělal, že.


PS: Pokud se skutečně najde někdo kdo chce podpořit chudou studentku, můžete mi zaplatit třeba zubaře ;D To beru jako dostatečnou podporu!

Co na challenge říkáte vy? Setkali jste se s ní už někde, nebo patříte mezi šťastlivce kterým se tenhle virus vyhýbá?

V zajetí démona

5. července 2015 v 12:39 | Nobody |  Milý deníčku...
Jo, mám za to, že takhle nějak se snad jmenuje nějaký horor, když já se takhle vážně cítím. Chvílema.
Jsou chvíle kdy jsem v pořádku a pak příjde moment, kdy mám pocit, že jsem dostala znovu kopačky. Je to už přes rok a půl, a mě neustále "navštěvují"mojí "staří známí".. Jak je nazvat... Nevím jestli jsou to deprese a nebo prostě jen výkyvy nálad, kdy začnu brečet a těžko se to zastavuje, ale už mě to vážně unavuje. Jako jsem já napsala článek o studu, nemáte náhodou někdo čánek o tom, jak se přes někoho přenést? Vážně by mi to bodlo.

Respektive, rady a porady stylu "zaměstávej mozek", "buď s přáteli", "najdi si někoho jinýho" - se smutkem musim říct, že všechno jakž takž provozuju celou dobu. Makám jak mezek, když mám volnou chvíli, ráda se s někym sejdu na kafe a dvakrát jsem se dokonce pokusila najít si někoho jinýho a pokaždý to skončilo stejně - já ublížila někomu dalšímu, protože jsem prostě hromádka neštěstí, co se nedokázala vyrovnat se svojí minulostí.
Takže to prej taky nic.. A navíc to odnesl za mě ještě někdo další.

Kdy tohle skončí?

Jak se přes tyhle hrůzy mám dostat? Mozek ví, že má jít dál a mozek taky dál je, jenže co ten blbej zbytek, co se prostě zašprajcnul na jednom místě?

Myslela jsem, že do roka to bude oukej.

K názvu článku. Nějak mě to napadlo, když jsem si v koupelně umývala obličej, abych do práce nepřišla rudá jako rajče. Vlastně to tak je. On je ten démon, co mě drží spoutanou a v podstatě mě kousek po kousíčku užírá. Vlastně je to možná trochu jinak. On nebyl nikdy ten špatnej. Ta jeho nová přítelkyně... Myslim že ona je ten démon. Ona prožívá ty momenty, po kterých jsem vždycky prahla já.
Jenže já byla ta utajovaná holka. Ne jako ona. Ona je dokonalá. Jeho rodina z ní musí bejt nadšená. Jeho sestra jí musí zbožňovat.
Ze mě by jeho rodinu klepla pepka. Sestra by mě možná ráda měla, ale nidky by mě nemohla respektovat protože vlastně není o tolik mladší než já. Pche.
Jeho přátelé by se mi vysmáli.

Chápu proč mě tajil. Prostě jsem nebyla dost dobrá.
Nidky nejsem.