Listopad 2011

ČD - Elfové - Bernhard Hennen

17. listopadu 2011 v 22:42 | An(N)dy
Nechci tady nijak extrémně vypisovat, o čem knížka je, vážně, to mě moc nebaví, ale ráda bych vypsala všechny moje dojmy z knížky a názory na ní. (Samozřejmně obsah taky bude, třeba vás knížka zaujme:))

Knížka začíná tím, že Mandred Torgidson, jarl vesnice u fjordu (Fjordlandu) vytáhne se svými druhy na lov nestvůry, která řádí v blízkosti jeho vesnice. Když jsou v lese, ze křoví se na ně vyřítí Kančí muž (napůl kanec, napůl muž), co všechny zabije, jen Mandred se napokraji sil vydrápe do kamenného kruhu. Probudí se pod velkým dubem, který se s ním podělí o jeho léčivou sílu. Mandred má tušení, že kančí muž pochází právě z této říše a tak se vydává čelit stejně tak chladné, jako krásné královně Emerelle, aby to odčinila. Ta proto počíná historický Elfí lov, a několik elfích lovců se s Mandredem v čele vydávají do Jiného světa (světa lidí), aby kančího muže zabili. Z kančího muže se ale stává zlý démon z dávných dob....
Knížka je to vážně zajímavá, nenudíte se u ní, je to pěkně napsné, nechybí ani humor. Úžasně zpracované charaktery postav a pěkně narvaný děj. Stane se tam toho vážně hodně. Pokaždý jsem strašně něčeho litovala, bylo mi smutno, jak se něco přihodilo, ale četla jsem dál. Říkám, rozhodně je to zajímavá knížka, co by si zasloužila větší pozornost..